
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Output Current | 5 mA |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Operating Supply Current | 9 µA |
| Quiescent Current | 9 µA |
| Max Supply Current | 25 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 120 ms |
| Nominal Supply Current | 20 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 2.99 V |
| Undervoltage Threshold | 2.93 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 2.99 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 2.87 V |
| Type | Voltage Supervisory |
| Accuracy | 2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
Stock: 1238
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55200
Ext.Price$0.55200
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55200 | $0.55200 |
| 10 | $0.43987 | $4.39870 |
| 25 | $0.40011 | $10.00275 |
| 50 | $0.36395 | $18.19750 |
| 100 | $0.33106 | $33.10600 |
| 300 | $0.31399 | $94.19700 |
| 500 | $0.29779 | $148.89500 |
| 1000 | $0.27965 | $279.65000 |
